У 2014 році виробництво нікелю знизиться
Аналітики припускають, що 2014 стане роком, коли вперше за останні кілька років світовий ринок нікелю знизить продуктивність. Відповідно підвищиться вартість металу - за припущеннями компанії Goldman Sachs вартість однієї тонни в період з липня по вересень перевищить 22000 USD. За очікуваннями "Норільського нікелю" і "Royal Nickel Corporation" у 2015 році на нікелевому ринку створиться дефіцит, втім, високі ціни на метал певною мірою обмежать попит. Аналітики австрійської компанії Steel & Metals Market Research припускають, що надлишок нікелю на світовому ринку можна буде спостерігати як цього, так і наступного року. Навпаки, «ERAMET» вважає, що очікувати на дефіцит можна вже з жовтня цього року, у 2015 році брак значно збільшиться, і лише до 2016 року баланс буде відновлено.
Основна причина дефіциту нікелю, що виникає, — Індонезійська заборона, завдяки якій припинився експорт сировини з країни. Минулого року на індонезійську сировину припадало не менше 20% всього обсягу виробництва металу, лише Китай споживав 41,12 мільйона тонн руди, що становило 58% від загальної кількості імпорту. Пошук нового джерела постачання та збільшення виробництва іншими гірничодобувними підприємствами все одно не зможуть повною мірою заповнити необхідний обсяг постачання. Крім цього і споживання металу в США та Європі збільшиться значніше, ніж прогнозувалося спочатку, на що вплинув підвищений попит у галузі спеціальних і нержавіючих сталей.
У 2012 та 2013 роках Китай нарощував потужності з виробництва нікелевого чавуну, у 2014 році заплановано завершення цілої низки проектів, які не зможуть функціонувати без надходження низькосортної руди. Враховуючи, що виробництво в Китаї нікелевого чавуну майже повністю залежало від індонезійських поставок, у поточному році КНР терміново переключилася на філіппінську руду і збільшила внутрішні розробки, проте річне виробництво неминуче скоротиться на 40-50 тисяч тонн. Певний відсоток споживача переходить на необроблений нікель та феронікель, замінюючи ними чавун та впливаючи цим на обсяги його виробництва. Незважаючи на те, що в очікуванні прийняття Індонезійського закону КНР зміг забезпечити певний запас руди, еквівалентний 8-місячному споживанню, після їх використання виплавка чавуну неминуче неминуче скоротиться.