«РУСАЛ» будує нові комплекси
Компанія «РУСАЛ» продовжує розширюватись, відбудовуючи нові комплекси — зараз ведуться підготовчі роботи з будівництва ливарного виробництва на Красноярському заводі для виплавки циліндричних алюмінієвих злитків. Це будівництво є черговим етапом у проекті, спрямованому на розвиток стратегії, здатної збільшити частку сплавів у сумарному обсязі виробітку компанії. На кінець поточного року планове зростання становить 45% на тлі удосконалення виробництва Хакасського та Саяногорського алюмінієвих підприємств. Інвестування в Красноярський проект приблизно складе близько 45 мільйонів USD, закінчення робіт заплановано на 2016 рік. Поки що ж відбувається проектування комплексу.
Річна виробнича потужність комплексу складе близько 120 тисяч тонн продукції - циліндричних алюмінієвих злитків різних діаметрів (до 460 мм), які широко застосовуються в автомобілебудуванні. На даний момент компанія виготовляє зливки з діаметром до 200 мм. Крім автомобільної галузі, цю продукцію передбачається використовувати в пакувальній та будівельній галузях. Однак для автомобільної галузі зливки великого діаметра краще в плані виготовлення з них дисків для малого вантажного транспорту та пікапів методом штампування та кування.
До кінця осені поточного року заплановано завершення робіт із модернізації комплексу №2 Саяногорського алюмінієвого заводу. Обсяг інвестицій у САЗ становить близько 22,8 мільйона USD, що стосується Хакаського підприємства, то для реалізації програми з технічного переозброєння потрібно близько 4,6 мільйона USD.
Крім того, до намірів «РУСАЛУ» входить реконструкція певної частини Уральського заводу з виплавки алюмінію — у глиноземне виробництво заплановано запровадження інвестицій у розмірі 37 млн. RUB. Позитивна динаміка має виявитися наступного року, дозволивши заощадити понад 40 млн. RUB шляхом зменшення витрати пари після реконструкції випарних батарей. Як повідомляється в прес-релізі, УАЗ проводить програму, спрямовану на зменшення собівартості виробітку глинозему, в рамках якої з початку 2014 року при виробництві 1 тонни глинозему собівартість знизилася приблизно на 100 RUB. Поліпшення відбулося за рахунок переходу на сировину з покращеними характеристиками - на даний момент як постачальник використовується Середньо-Тиманське родовище.