Китай: попит на ванадій може збільшитися
У 2017 році світовий ринок спостерігає збільшення вартості деяких металів — літію, кобальту та рутенію . Підйом спостерігається і на ванадіївому ринку. Як стверджує Metal Bulletin, вартість металу збільшилася більше, ніж на 60% із липня. Головна причина такого різкого стрибка — можливе збільшення споживання КНР. China Iron & Steel Research Institute вніс пропозицію щодо зміни національного стандарту щодо арматури. Наразі найбільшою затребуваністю користується продукція HRB400. Однак межа її плинності становить 335 МПа, який при заміні на HRB500 може зрости до 500-600 МПа. Такий підхід дозволить збільшити сейсмічну стійкість будівництва. CISRI вважає, що влада зможе ухвалити рішення у вересні 2017 року.
Перед арматури HRB400 припадає близько 65% виробництва, у КНР. У ній міститься від 0,03 до 0,05% ванадію. У HRB500 вміст цього металу досягає від 0,05 до 0,08%. Щороку в Китаї виробляється близько 160 млн тонн арматури, що відповідає національним стандартам. Враховуючи цей факт, попит на ванадій може збільшитися на 30%, що становитиме близько 10 тисяч тонн щорічно. Попит може зрости на тлі підвищеного виробництва акумуляторних батарей. У цій сфері у 2015—2025 роках споживання може зрости вдесятеро, хоч і з низького рівня.
При цьому пропозиція може виявитися недостатньою. Донедавна одним з провідних постачальників ванадія вважався рудник Mapochs. Але у 2016 році це джерело у ПАР було перекрито. У КНР ж вироблення знизилося або було зовсім припинено на тлі порушених екологічних вимог. Щодо нових проектів, у найближчому майбутньому їхній запуск не запланований. Багато в чому така ситуація пояснюється незначною часткою доходів, що припадають на ванадій для великих постачальників.