"Лабораторія інноваційних технологій" запускає переробку концентратів рідкісноземельних металів
На території колишнього СРСР концентрати рідкісноземельних металів ніколи не перероблялися. Вони лише здобували тут, а потім вирушали за кордон. Там вони підпадали під переробки. Потім уже як готової продукції вони могли імпортуватися до Росії. Поставлялися вони як оксидів, сплавів, і навіть металів. Наразі вирішено, що переробляти концентрат, що видобувається, будуть усередині країни. Вся продукція «Лабораторії інноваційних технологій» поставлятиметься на вітчизняний ринок.
Реалізація проекту оцінюється у 585 млн. рублів. З них 179 млн. рублів надано як пільгову позику. Термін його надання складає 5 років під 5% річних. Росія займає другу позицію у світі щодо запасів рідкісноземельних металів. У кількісному вираженні вони становлять близько 28 млн тонн. При цьому щороку виробляється менше ніж 2 тис. тонн групового концентрату. Саме його доводиться експортувати, адже немає свого розподільчого виробництва.
Лабораторія як експеримент запустила перше таке виробництво. Його потужність становила 130 тонн на рік. Розташувалося воно у Королеві, Підмосков'ї. Цей проект став уже 41 у списку. Це перелік тих, що були запущені за підтримки ФРП. Пільгова позика нинішньому проекту дісталася ще 1,5 роки тому. Його сума становила 179 млн. рублів.
Рідкоземельні метали широко використовуються в економічних галузях. Особливе застосування спостерігається у нафтохімії, авіаційно-космічній галузі. Також їх використовує атомна промисловість та військово-промисловий комплекс. Рідкоземельні метали це: лантан, ітрій, скандій та група лантаноїдів. Наприклад, щоб створити термостійку оптику, потрібно лантанове скло. Така оптика застосовується під час конструювання космічних апаратів.