У 2018 році мідь суттєво не подорожчає
Минулий рік характеризується стабільним подорожчанням міді. Спочатку на ринку прогнозували профіцит. Потім він плавно перейшов у невеликий дефіцит. Він становив близько 50 тис. тонн. Ситуацію зіпсували перебої у постачанні металу. Це стосувалося чилійських та індонезійських постачальників. У другому півріччі почало значно підвищувати зростання. До цього він був стабільним, як і цінові показники.
Постачальники почали будувати грандіозні плани зростання ціни. Особливо вони підкріплювалися попитом на електромобілі. Компанії, які займаються їх виробництвом, почали активно замовляти сировину. У результаті під кінець року мідь подорожчала. Її ціна перевищила рівень 7,2 долара за тонну.
Активізація мідного ринку пояснювалася кількома чинниками. Насамперед був оптимізм. Багато хто розраховував на зростання цін. Також спостерігався спекулятивний інвестиційний попит. Переважно він пояснювався подорожчанням нафти. Особливу роль відігравала зворотна кореляція з курсом долара. Наразі ціна міді становить понад 7 тис. доларів за тонну.
За прогнозами на нинішній рік зростання ціни не спостерігатиметься. Промисловий попит припинив зростати. Особливо це стосується Китаю, який споживає 50%. Уповільнення зростання становило 3%. «Електромобильна революція» ще досягла активної фази. На багатьох підприємствах у період 2015-2016 років. було затишшя. У період 2018-2019 років. їх потужності мають запрацювати знову. Причому вони мають активізуватись з новою силою.
Аналітики очікують на несуттєве зростання цін на мідь. Найближчим часом закінчуються колективні трудові договори в багатьох компаніях. Це стосується переважно Латинської Америки. Як підуть справи далі, поки не ясно. Проте все йде до того, що можуть виникнути перебої у роботі шахт.