Китайський попит на рідкісноземельні метали може зрости
Міністерство природних ресурсів КНР поділилося своїми підсумками за минулий рік. Вони були зроблені спільно з Міністерством промислової та інформаційних технологій. Так, світове виробництво руд рідкоземельних металів досягло 190 тис. тонн. З них на Китай припадає близько 120 тисяч тонн. Майже 20 тис. тонн було видобуто у М'янмі. З такими ж показниками завершили рік США та Австралія. Інші країни видобули близько 10 тис. тонн.
Основним попитом рідкісноземельні метали користуються в кількох галузях. Це створення медичних приладів, електромобілів, електроніки. Також є безліч споживачів у сфері альтернативної енергетики. Здебільшого споживаються постійні магніти. Вони йдуть на основі неодиму та празеодиму. За прогнозами, обсяг їх споживання в найближчі роки ще зросте. Причому темпи зростання будуть дуже високі.
У Китаї із виробництвом рідкісноземельних металів існують певні складнощі. До 2016 року вевся активний нелегальний видобуток. Уряд, у свою чергу, боровся із цим. У період 2017-2018 активно просувався екологічний моніторинг. Було впроваджено різноманітні заходи щодо захисту довкілля. Крім того, вони посилюються з кожним роком. Але це не все. На сьогоднішній день у Китаї діють певні обмеження. Йдеться про ліміти на видобуток руд рідкоземельних металів. Це саме стосується їх вторинної переробки.
Фахівці зазначають, що за поточний рік попит на рідкоземельні метали виросте. Але темпи будуть не надто високі. Причиною цього є торговий конфлікт зі США. Крім того, у деяких країнах зменшили субсидії на електромобілі. Це може призвести до дефіциту пропозиції та підвищення цін.