ВАТ «Російський магній»: відкрито конкурсне виробництво
За матеріалами судової справи, відкритої Арбітражним судом у Свердловській області, Відкрите Акціонерне Товариство "Російський Магній" визнано банкрутом. Щодо «Русского Магния» було відкрито конкурсне виробництво періодом до 09 липня 2014 р.
Конкурсним керуючим рішенням суду затверджено Ігоря Дмитрієва, який є членом Некомерційного Партнерства «Міжрегіональна саморегульована організація професійних арбітражних керуючих» у Москві. До обов'язків керівника входить надання звіту з результатами конкурсного провадження на розгляд арбітражного суду, засідання якого проводитиметься 25 червня.
За раніше наданими даними «Російський магній» заявив суду про свою неспроможність 5 вересня позаминулого року. Такий плачевний стан справ утворився завдяки значним борговим навантаженням і конфліктам між акціонерами. Олексій Гінзбург, який є генеральним директором та співвласником Акціонерного Товариства, повідомив про розмір кредитної заборгованості, що становить 2,3 мільярда рублів.
На початку 2013 року арбітражним судом було передбачено процедуру спостереження в компанії «Російський магній». Проте керівництво Свердловської області, власник 25% пакету акцій компанії, висловило своє невдоволення та незгоду з винесеним рішенням про початок процедури банкрутства. Незважаючи на це, влітку 2013 року арбітражний суд щодо компанії запровадив процедуру зовнішнього управління, термін якої склав 18 місяців, а вже в жовтні «Російський магній» клопотав про визнання його банкрутом.
За результатами зібраних судом матеріалів, а також ґрунтуючись на реєстрі вимог, можна зробити висновок про відсутність кредиторів першої та другої черги. Вимоги кредиторів 3-ї черги становлять 2,26 мільярда рублів станом на кінець червня 2013 року. Балансова ціна активів підприємства на той же період склала 3,29 мільярдів рублів.
У планах Відкритого Акціонерного Товариства «Русский магний» було розвиток р. Асбесте видобутку магнію (Свердловська область). Заключне рішення про будівництво підприємства з гаданою річною потужністю 70 тисяч тонн магнію і сплавів, а також 90 тисяч тонн осадженого кремнезему, ухвалили в 2007 р. Запатентована технологія з видобутку магнію оцінюється в 900 мільйонів рублів.