ДМЗ імені Петровського: показники покращали
Дніпропетровського металургійного заводу ім. Петровського на травень місяць великі плани, згідно з якими має бути відвантажено 28-29 тисяч тонн прокату фасонного. Цей показник на 14% вищий за результат минулого місяця. Такі результати стали можливими завдяки споживачам країн ЄС та їх замовленням на швелер стандарту DIN. На жаль, російський ринок тим часом зменшує власні замовлення, тож у червні обсяг відвантажень до Росії значно зменшиться.
Щодо цифр, то обсяги сумарних поставок швелерів становлять 22-23 тисячі тонн, що більше за показники минулого місяця на 1%, продажі на внутрішньому ринку становитимуть 3-3,5 тисячі тонн (збільшення на 5%), поставки в РФ - 3 тисячі тонн (зменшення обсягів на 55%), експортні ж відвантаження, які в основному виробляються в далеке зарубіжжя, за попередніми підрахунками становитимуть 16-17 тисяч тонн (зростання на 28%).
Сумарне постачання куточка становитиме близько 6 тисяч тонн, що становить збільшення приросту в 2 рази. При цьому продажі на внутрішньому ринку країни становитимуть приблизно 1 тисячу тонн (зменшення на 28%), експорт іншим споживачам (за винятком російських представників) обіцяє збільшитися в 4 рази, що становитиме близько 5 тисяч тонн. Постачання продукції РФ на даний момент не розглядаються, у квітні ж вони склали лише 100 тонн.
Таким чином, за показниками перших чотирьох місяців цього року завод ім. Петровського реалізував близько 100 тисяч тонн фасонного прокату. Дані показники нижчі за результати торішнього аналогічного періоду на 31%. При цьому постачання на внутрішній ринок становлять 16,5 тисячі тонн (приріст на 45%), експортований обсяг знизився на 38%, що склало 83,5 тисячі тонн.
Тим часом у планах канадського торгового міжнародного трибуналу перегляд антидемпінгових мит на імпорт українського прокату, що виробляється з високоміцної низьколегованої та вуглецевої сталі. Як стало відомо, останній термін вжитих антидемпінгових заходів — 1 лютого наступного року, розслідування планується провести до 18 вересня цього року, остаточне рішення буде ухвалено до кінця січня 2015 р. Сторони, зацікавлені у цьому процесі, мають подати обов'язкові документи до кінця вересня цього року .
За повідомленнями канадських агентств, введені мита на імпорт українського металопрокату з високоміцної низьколегованої та вуглецевої сталей діють протягом 5 років, починаючи з лютого 2010 року.